Швидкий темп розвитку в стоматологічній медицині дозволяє швидко та практично усунити будь-які проблеми із зубами, навіть при повній їх відсутності. Новітні методи та технології вивели на новий рівень протезування зубів на імплантах, які повністю відновлюють функціональність зубного ряду та дозволяють пережовувати будь-яку їжу впевнено та якісно.
Що таке імплант та коли його ставлять?
Імплант являє собою ортопедичну конструкцію, яка належить до незмінних систем протезування. Вона імітує корінь зуба, тому вживлюється безпосередньо в щелепу за допомогою титанового штифта, на який потім накручується коронка із біосумісних матеріалів. Встановлення імпланту показане людям з такими відхиленнями:
повна або часткова відсутність зубів – в такому випадку відбувається поетапне встановлення незмінної системи протезування до повного відтворення природної кількості зубів;
зменшення кількості кісткової тканини – відсутність зубного ряду спричиняє потоншення щелепи, яка в подальшому підвищує ризик травматизації;
негативний вплив «вільного» місця на ближні зуби – відсутність дентину значно підвищує ризик деформації сусідніх зубів, бо пуста лунка з часом розширюється та змінює послідовність зубного ряду;
захворювання ротової порожнини – відсутність зубного ряду провокує появу хвороб ясен, деформує прикус та овал обличчя.
Ортопедичні конструкції у вигляді імплантів також ставлять у випадку порушення роботи травної системи. Відсутність зубів лишає можливості гарно пережовувати їжу, що в подальшому порушує процес перетравлення. При цьому зубні протези не ставлять людям, які мають онкологічні захворювання, розлади нервової/імунної/ендокринної систем, остеопороз та патології кісткової тканини. Ступінь проблеми встановлює тільки кваліфікований лікар стоматолог-ортопед.
З яких матеріалів виготовляють імпланти?
Основна задача ортопедичної конструкції незмінного протезування являється витримка великого механічного навантаження. Для вирішення поставленої задачі використовують матеріали для виготовлення імплантів, які мають високі технічні характеристики. Для виготовлення штучного кореня застосовують:
титан –це найпопулярніший матеріал з високими показниками стійкості та міцності (термін придатності необмежений);
тантал – це матеріал з надпотужними фізико-хімічними властивостями, який забезпечує гарну біосумісність та результат (на стоматологічному ринку зустрічається дуже рідко через малий вміст в земній корі);
сплав титану з діоксидом цирконію – суміш містить 15% діоксиду та 85% титану, які в своєму поєднанні мають більш високі показники міцності ніж звичайний корінь із титану.
Для виготовлення коронок для імпланту використовують кераміку або діоксид цирконію. Також зустрічаються новітні повноанотомічні коронки E-max. Вони мають високі естетичні та фізико- хімічні властивості, які повністю забезпечують відповідність зубо-технічним вимогам.
Типи штучних коренів
Система дентальних імплантів умовно поділяється на одноетапні та двоетапні. Перший становить собою суцільну конструкцію, яка готова до вживлення. Друга має між коронкою та імплантом з’єднувальний елемент абатмент. Ці 2 типи у свою чергу діляться на:
гвинтові – це одноетапні/двоетапні кореневидної або циліндричної форми штучні корені, які вкручуються в щелепу;
система «плато» — це двоетапні горизонтальні пластини, які встановлюються методом вдавлення;
індивідуальні – це субперіостанальні імпланти, які виготовлені по відбитку кістки;
зигоматичні – це дентальні імпланти, які встановлюються у внутрішню частину виличної кістки.
В практичній стоматології більше використовують двоетапні системи гвинтового типу. Вони не завдають негайне навантаження на кістку, мінімізують травматизм та мають меншу рухливість.
Переваги та ризики імплантації зубів по сучасним методам
Сучасне протезування зубів та високі досягнення фахівців дозволяють швидко та ефективно відновити здоров’я ротової порожнини з мінімальними ризиками.
Естетика. Зуби крім жувальної функції також виконують естетичну. Завдяки новітнім методам імплантування людина може спокійно посміхатися без будь-яких побоювань та повноцінно відтворювати звуки.
Повноцінне споживання їжі – імпланти допомагають повноцінно пережовувати їжу, включаючи грубу. При цьому вони витримують навантаження у 5-7 разів сильніші ніж звичайні змінні протези.
Відсутність загрози для сусідніх зубів. Вчасно встановлений імплант зберігає здоров’я близько розташованих зубів та допомагає виконувати свої функції продовж багатьох років.
Мінімізація розвитку кісткової атрофії. Зубні імпланти перешкоджають зменшенню товщини щелепної кістки, яка слугує фундаментом для інших дентинів.
Відновлення зубного ряду при повній адентії. Ортопедична конструкція на імплантах легко відтворює зубний ряд при його відсутності.
Тривалий термін експлуатації. Термін використання сучасних зубних імплантів становить від до 20 до 30 років. Але зубна статистика свідчить про те, що ортопедична конструкція залишається с пацієнтом на все життя.
Імплантація – це хірургічне втручання, яке може викликати деякі ризики для здоров’я. При використанні зубних імплантів можуть бути незначні кровотечі та гематоми, які виникають на початкових етапах. Більш тяжкі наслідки при вживленні проявляються у вигляді відторгнення або розсипання кістки. Такий тяжкий прояв зустрічається дуже рідко (0,5% на всі випадки).
Де краще встановлювати ортопедичну конструкцію?
Мінімізувати ризик появи негативних наслідків можливо тільки у стоматологічній клініці, де працюють висококваліфіковані фахівці та використовується передові технологія/матеріали. У таких закладах стоматологи-ортопеди надають послуги з імплантування згідно встановленим всесвітнім лікувальним протоколам та попередньо зіставленому договору. Тому протезування зубів на імплантатах в S.I.Y. Dental є безперечно правильним рішенням, бо саме там пацієнт знайде все що хотів, і навіть більше.